Outsourcing

Współpraca w ramach outsourcingu to oferta przede wszystkim do małych i średnich firm, które chciałby powierzyć swoją księgowość w ręce doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów.

Nasza oferta skierowana jest również do firm, które mają w swoich jednostkach działy księgowe, czy zlecają obsługę księgową do zewnętrznych firm. W porównaniu do takiego rozwiązania współpraca z naszym Biurem niesie ze sobą co najmniej 3 podstawowe korzyści.

  • Biuro zapewnia praktycznie niezachwianą ciągłość świadczenia usług. W sytuacji zwolnienia, urlopu, przedłużającej się nieobecności pracownika nie ma niebezpieczeństwa konieczności samodzielnej obsługi działu księgowego, lub konieczności powierzenia obowiązków wynikających z prowadzonej działalności osobom niewykwalifikowanym czy z innego działu. W przypadku utrzymywania własnej księgowości bardzo często przedsiębiorstwa narażone są na komplikacje spowodowane przedłużającą się nieobecnością pracownika z jakiegokolwiek powodu. W przypadku gdy Biuro Rachunkowe jest odpowiedzialne za obsługę rachunkowo księgową – nie ma problemu z absencją pracownika.
  • Dzięki współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie m.in. podatku od towarów i usług, podatków dochodowych, rachunkowości, obsługi kadr i płac Biuro zapewnia profesjonalne rozwiązanie wszelkich pojawiających się problemów, które w przypadku korzystania z własnej księgowości wymagają współpracy z zewnętrznym firmami, gdyż koszt utrzymania wysoce wykwalifikowanych specjalistów m.in. z zakresu podatków często przekracza możliwości finansowe firmy. Jesteśmy po to, by znaleźć rozwiązanie problemu i zaproponować je klientowi.
  • Biuro ponosi pełną odpowiedzialność za rozliczenia podatkowo–księgowe oraz reprezentuje przedsiębiorstwo wobec organów fiskalnych. Dzięki temu w razie kontroli – to Biuro Rachunkowe reprezentuje przedsiębiorstwo.